polski česky

Wyszukiwarka stacji
Polska
Linie kolejowe
Linie kolejowe (PMP-PW)
Linie kolejowe (KG Adamów)
Przegląd tuneli
Czechy
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Wykaz linii wg rozkładu jazdy
Przegląd tuneli
Zlikwidowane linie
Ograniczenia w ruchu kolejowym
Słowacja
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Wykaz linii wg rozkładu jazdy
Przegląd tuneli
Podkarpacka Ruś
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Przegląd tuneli
Spis Kolei
Kalendarz
Dziś jest 1. lipca 2022
Otwarcie ruchu
1848 Krzyż - Wronki (SPE)
1866 Łódź Fabryczna /poprzednia lokalizacja/ - Łódź Widzew (ŁŻD)
1866 Łódź Fabryczna /poprzednia lokalizacja/ - Miejsce Historyczne 17 (ŁŻD)
1866 Miejsce Historyczne 17 - Koluszki (ŁŻD)
1867 Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek (WBŻD)
1869 Koszalin - Słupsk (BStE)
1870 Olomouc hlavní nádraží - Šternberk (KFNB)
1870 Nezamyslice - Historické místo 312/1 (KFNB)
1870 Historické místo 312/1 - Olomouc hlavní nádraží (KFNB)
1872 granica państwa - Chyrów (EUGE)
1875 Železný Brod - Tanvald (SNDVB)
1875 Wilka 1 - Miejsce Historyczne 290 (SäStB)
1875 Liberec - granica państwa (SNDVB)
1875 Wilka 2 - granica państwa (SäStB) [Hagenwerder - Frydlant]
1875 granica państwa - Miejsce Historyczne 290 (SäStB)
1875 Wilka 1 - Wilka 2 (SäStB)
1875 Görlitz - granica państwa (SäStB)
1875 Kłodzko Główne - Bystrzyca Kłodzka Przedmieście (OSE)
1877 Sebnitz (Sachsen) - Bad Schandau (BNB)
1879 Gołdap - Ełk (ILE) [Ełk - Озёрск]
1882 Poříčany - Historické místo 564/1 (StEG)
1882 Historické místo 564/1 - Sadská (StEG)
1882 Mirošov - Nezvěstice (BCB)
1882 Kamensko - Libáň (BCB)
1882 Miejsce Historyczne 207/2 - Chełmża (KPEV) [Toruń Miasto Odgałęzienie-Chełmża]
1883 Kluczbork - Olesno Śląskie (ROUE)
1885 Orneta - Pieniężno (KPEV)
1885 Krásno nad Bečvou - Historické místo 331/1 (ÖLEG)
1885 Historické místo 331/1 - Historické místo 331/4 (ÖLEG)
1885 Pieniężno - granica państwa (KPEV) [Pieniężno - Корнево]
1885 Historické místo 331/4 - Vsetín (ÖLEG)
1885 Historické místo 331/6 - Historické místo 331/7 (ÖLEG)
1886 Wolsztyn - Zbąszyń (KPEV)
1891 Dębowa Góra - Jelenia Góra Cieplice (KPEV)
1894 Chełmża - Kowalewo Pomorskie (KPEV)
1894 Żnin Wąskotorowy - Rogowo (KKZ)
1894 Świnoujście Główne - granica państwa (KPEV) [Świnoujście Główne - Heringsdorf]
1894 Biskupin Odcinek - Szelejewo Wąskotorowe (KKZ)
1894 granica państwa - Seebad Heringsdorf (KPEV)
1895 Miłków - Karpacz (RGB)
1896 Miejsce Historyczne 8006/1 - Miejsce Historyczne 8006/2 (GbKB) [Gryfice Wąskotorowe - Niechorze 750 mm]
1896 Międzyrzecz - Skwierzyna (LMB)
1896 Popiele Odgałęzienie - Miejsce Historyczne 8007 (GbKB) [Gryfice Wąskotorowe - Niechorze 750 mm]
1896 Miejsce Historyczne 8006/2 - Popiele Odgałęzienie (GbKB) [Gryfice Wąskotorowe - Niechorze 750 mm]
1896 Gryfice Wąskotorowe - Miejsce Historyczne 8006/1 (b/d) [Gryfice Wąskotorowe - Niechorze 750 mm]
1896 Miejsce Historyczne 8007 - Niechorze (GbKB) [Gryfice Wąskotorowe - Niechorze 750 mm]
1898 Mrągowo - Ruciane Nida (KPEV) [Czerwonka - Ruciane Nida]
1898 Malczyce - Malczyce Port (KPEV)
1899 Wolin - Międzyzdroje (KPEV)
1900 Nidzica - Wielbark (KPEV)
1900 Wielbark - Szczytno (KPEV)
1902 Lipusz - Chojnice (KPEV)
1902 Bytów - Pomysk Mały (KPEV)
1902 Tanvald - Kořenov (kkStB)
1904 Nowy Targ - granica państwa (NtShE) [kkStB]
1904 Suchá Hora - granica państwa (KOB)
1906 Kamień Pomorski - Kamień Pomorski Port (KPEV)
1906 Odrzycko - Szlichtyngowa (KPEV)
1907 Kętrzyn - Węgorzewo (KPEV)
1908 Polska Cerekiew - Baborów (KPEV)
1908 Reszel - Nowy Młyn (KPEV)
1909 Grodzisk Wielkopolski - Luboń k/Poznania (KPEV)
1909 Morąg - Miłomłyn (KPEV)
1909 Wleń - Lwówek Śląski (KPEV)
1910 Jaryszewo Obornickie - Oborniki Wielkopolskie (KPEV)
1911 granica państwa - Bartoszyce (KPEV) [Правдинск - Bartoszyce]
1912 Olek - Unisław Pomorski (KPEV)
1915 Konotop - Trzebiechów (KPEV)
1915 Orzysz - Ełk (KPEV)
1916 Sulechów Wschodni - Cigacice Port (KPEV)
1924 Hajduki - Ruda Kochłowice (PKP) [Chorzów Batory-Ruda Kochłowice]
1924 Chorzów Batory - Hajduki (PKP) [Chorzów Batory-Ruda Kochłowice]
1925 Lubomia - Brzezie n/Odrą (PKP)
1934 Miejsce Historyczne 175 - Leśnica (DRG)
1958 Tochovice - Přehrada Orlík (ČSD) [towarowy/nakladní]
2022 Historické místo 709/10 - Historické místo 709/16 (SŽ)
Zamknięcie ruchu
1879 Žabokliky - Březno u Chomutova (EPPK)
1967 Ostrava Hranečník - Petřvald Dělnický Dům (DPO)
1970 Svobodné Heřmanice - Horní Benešov (ČSD)
1973 Počkaj - Baňa Lucia (ČSD)
1987 Dobra Sztambergów - Rataje Wąskotorowe (PKP)
1988 Rydlewo - Ostrówce (PKP)
1991 Svinov VZD - Vítkovické železárny horní nádraží (VZD)
1998 Zabrze Wschodnie - Gliwice Sośnica (PKP)
2003 Głuchołazy - Głuchołazy Zdrój (PKP)
Likwidacja linii
1967 Ostrava Hranečník - Petřvald Dělnický Dům (DPO)
1967 Hrušov smyčka - Hrušov radnice (DPO)
Zawieszenie ruchu pasaż.
1914 Odbočka k dráze Hrušov - Slezská Ostrava (M.dr.O-K)
1972 Praha-Vysočany - Praha-Těšnov (ČSD)
1987 Bogoria - Rataje Wąskotorowe (PKP)
Elektryfikacja
1962 Čierna nad Tisou - Čerhov (ČSD) [3000V DC]
Wznowienie ruchu
1948 Koszalin Wąskotorowy - Bobolice (PKP)
Budowa drugiego toru
1926 Wielkie Piekary - Miłkowice (DRG)
Likwidacja i przełożenie linii
1871 Pardubice hlavní nádraží - Historické místo 505/1 (SNDVB)
2022 Historické místo 709/10 - Historické místo 709/16 (SŽ)
Otwarcie ruchu pasaż.
1856 Brno-Horní Heršpice Státní silnice - Brno-Horní Heršpice (BRE)
Nacjonalizacja
1914 Hrušov továrna - Důl Trojice (SZD)
1949 Ostrava Smetanovo náměstí - Karviná nádraží (DPO)
Główna Biblioteka Komunikacyjna


Linie kolejowe w Polsce
Załącznik do zarządzenia Nr 46 Ministra Komunikacji z dnia 27 czerwca 1985 r. z późn. zmianami

Numeracja linii: 1-100101-200201-300301-400401-500501-600601-700701-800801-900901-1000 >1000
Numer Otwarcie pierwszego odcinka Przebieg linii
OdDo
11845.09.09Warszawa Zachodnia Katowice
1a---Częstochowa Częstochowa Stradom Odgałęzienie
1b---Częstochowa Towarowa Częstochowa Stradom
1c---Częstochowa Towarowa Ostatni Grosz
1d---Dąbrowa Górnicza Ząbkowice Pyskowice
1e---Katowice Zawodzie Katowice Dąbrówka Mała
1f---Katowice Katowice Dąbrówka Mała
21866.12.02Warszawa Zachodnia Terespol
2a---Warszawa Wschodnia Warszawa Port
31861.12.01Warszawa Zachodnia Kunowice
3a---Warszawa Gołąki Warszawa Kaliska
3b---Kutno Miejsce Historyczne 3/1
3c---Podstolice Miejsce Historyczne 3/2
3d1902.06.21Poznań Wschód Poznań Kobylepole
3e---Miejsce Historyczne 3/3 Poznań Główny
3f1848.08.10Poznań Główny Miejsce Historyczne 351/1
3g---Poznań Główny Miejsce Historyczne 272
3h---Poznań Górczyn Poznań Główny
3i---Zbąszyń Miejsce Historyczne 367/2
3j1870.06.26Miejsce Historyczne 3/6 Miejsce Historyczne 3/5
3k---Kosieczyn Miejsce Historyczne 367/2
41974.09.26Grodzisk Mazowiecki Zawiercie
61862.12.16Zielonka Kuźnica Białostocka
71877.07.17Warszawa Wschodnia Osobowa Dorohusk
7a---Brzeźno Dominik
7b---Wólka Okopska Damazy
7c---Wólka Okopska Odgałęzienie Daniel
81883.12.21Warszawa Zachodnia Kraków Główny
8a1934.11.25Warszawa Aleje Jerozolimskie Miejsce Historyczne Okęcie
8b---Wyczółki Paluch
8c1888.01.18Kraków Główny Kraków Bonarka
8d---Miejsce Historyczne 8/1 Miejsce Historyczne 8/2
8e---Miejsce Historyczne 8/3 Miejsce Historyczne 8/4
91852.08.06Warszawa Wschodnia Osobowa Gdańsk Główny
9a---Gdańsk Południowy Gdańsk Kłodno
101907Legionowo Tłuszcz
10a1939.02.25Legionowo Piaski Nasielsk
10b1939Wieliszew Derlacz
111845.11.01Skierniewice Łowicz Główny
121954.05.23Skierniewice Łuków
131897.10.13Krusze Pilawa
13a---Zabieżki Odgałęzienie Sufczyn Odgałęzienie
141846.10.01Łódź Kaliska Tuplice
14a---Miejsce Historyczne 14/1 Skalmierzyce
14b1896.01.31Miejsce Historyczne 14/2 Ostrów Wielkopolski
14c1896.01.31Ostrów Wielkopolski Miejsce Historyczne 14b
14d---Ostrów Wielkopolski Odgałęzienie I Ostrów Wielkopolski Odgałęzienie II
14e1903.11.04Karzec Domachowo
151902.11.15Bednary Łódź Kaliska
161925.12.16Łódź Widzew Kutno
171866.07.01Łódź Fabryczna Koluszki
17a1866.07.01Łódź Fabryczna /poprzednia lokalizacja/ Miejsce Historyczne 17
181851.07.27Kutno Piła Główna
18a---Miejsce Historyczne 18 Bydgoszcz Główna
191932.01.01Warszawa Główna Towarowa Józefinów
201876Warszawa Główna Towarowa Warszawa Praga
20a1929Warszawa Gdańska Janówek
211862.12.16Warszawa Wileńska Wołomin Słoneczna
21a---Siwki Zielonka Odgałęzienie
221943Tomaszów Mazowiecki Radom
23---Warszawa Główna Osobowa Warszawa Zachodnia
241977.12.31Piotrków Trybunalski Zarzecze
251885Łódź Kaliska Dębica
25a---Miejsce Historyczne 25/1 Miejsce Historyczne 25/2
25b1915.05.11Miejsce Historyczne 25/3 Miejsce Historyczne 25/4
261876Łuków Radom
271902.12.10Nasielsk Toruń Wschodni
27a1936Lubicz Lubicz Stary
27b1902.12.10Grębocin Odgałęzienie Lubicz Stary
27c---Lubicz Odgałęzienie Lubicz Młyn
281907Wieliszew Zegrze
291897.10.13Tłuszcz Ostrołęka
301893Łuków Lublin Północny
30a---Lublin Północny Tatary
311907.01Siedlce Siemianówka
321873Czeremcha Białystok
331922.01.15Kutno Brodnica
341887.07.21Ostrołęka Siedlce
351900.07.01Ostrołęka Szczytno
361893Ostrołęka Łapy
36a---Ratowo Jemielite
36b1915Śniadowo /poprzednia lokalizacja/ Miejsce Historyczne 49
371886Białystok Zubki Białostockie
381866.09.24Białystok Głomno
38a1925Karolków 1 Karolków 2
38b1911.07.01Judyty Domarady Bartoszyce
38c---Głomno Zadryny
38d---Molwity Zadryny (sz)
391914.12Olecko Suwałki
401899Sokółka Suwałki
40a1899Bielany Białostockie Miejsce Historyczne 40
411879.07.01Ełk Gołdap
41a1908.08.15Żytkiejmy Botkuny
41b1941Botkuny Odgałęzienie Gołdap Stadion
41c1900.09.01Gołdap Stare Kumiecie
41d---Gołdap Granica Państwa
42---Warszawa Główna Osobowa Warszawa Szczęśliwice
431873Czeremcha Brześć
441930Mikołajów Regny
45---Warszawa Wschodnia Osobowa Warszawa Grochów
46---Warszawa Zachodnia Warszawa Czyste
471927.12.11Warszawa Śródmieście WKD Grodzisk Mazowiecki WKD
47a1927.12.11Warszawa Marszałkowska Miejsce Historyczne 47/2
47b1927.12.11Miejsce Historyczne 47/1 Miejsce Historyczne 47/3
47c1932.07.17Skrzyżowanie Warszawa Włochy WKD
481936.09.30Podkowa Leśna Główna Milanówek WKD
491915Śniadowo Łomża
501941Czerwony Bór Zambrów
511899Suwałki Trakiszki
521894Lewki Białowieża
531916Tomaszów Mazowiecki Spała
541905.12.21Giżycko Węgorzewo
54b1908.09.15Kruklanki Olecko
55---Sokołów Podlaski Siedlce
561923Płock Radziwie Płock Radziwie Port
57---Kuźnica Białostocka Machnacz Wschód (sz)
58---Granica Państwa Zubki Białostockie (sz)
591953Granica Państwa (Svislac) Chryzanów (sz)
601952Kobylany Terespol (sz)
611891.12.01Kielce Fosowskie
61a---Miejsce Historyczne 61/1 Częstochowa Towarowa
61b---Kucelin Odgałęzienie I Częstochowa Towarowa
61c---Dąbie Kucelin Odgałęzienie II
61d---Dąbie Częstochowa Warta
61e---Miejsce Historyczne 61d/1 Miejsce Historyczne 61d/2
61f---Dąbie Ostatni Grosz (sz)
61g1903.08.11Blachownia Blachownia /poprzednia lokalizacja/
61h---Miejsce Historyczne 61/2 Miejsce Historyczne 61/4
61i---Miejsce Historyczne 61/5 Lubliniec
61j---Lubliniec Lipie Śląskie
621885.01.25Tunel Sosnowiec Główny
631958Dorohusk Zawadówka Naftobaza (sz)
63a1958Dorohusk Damazy (sz)
63b---Dominik Odgałęzienie Dominik (sz)
641971.12.28Kozłów Koniecpol
651977.11.07Hrubieszów Sławków Południowy (sz)
661971.12.21Zwierzyniec Towarowy Stalowa Wola Południe
671877.07.17Lublin Świdnik
681900.01.14Lublin Przeworsk
68a1914.12.31Miejsce Historyczne 68/1 Miejsce Historyczne 68/2
691887.10.23Rejowiec Hrebenne
69a1919Miejsce Historyczne Kolonia Płoskie
69b1948.11.16Hrebenne Granica Państwa
701969.07.19Włoszczowice Chmielów
70a1973Nagnajów Klewiec
711938.08Ocice Rzeszów Główny
71a1973Cygany Miejsce Historyczne 70a
71b1973Rokita Stale
721915Zawada Hrubieszów Miasto
72a---Miejsce Historyczne 931 Miejsce Historyczne 65
731953.05.17Sitkówka Nowiny Busko Zdrój
741887.10.30Sobów Stalowa Wola Rozwadów
751975Rytwiany Połaniec
761915Bąkowiec Kozienice
771972Janików Świerże Górne
781931.05.15Sandomierz Grębów
791979.11.30Padew Wola Baranowska
80---Furmany Olendry
811887.07.21Chełm Włodawa
821915Bąkowiec Puławy Azoty
82a1915Wysokie Koło R1 Wysokie Koło
831979Zawada Jarosławiec
84---Grębów Olendry
90---Zebrzydowice Cieszyn
911856.02.20Kraków Główny Medyka
921953Przemyśl Główny Medyka (sz)
931855.12.17Trzebinia Zebrzydowice
93a1855.12.17Miejsce Historyczne 93/1 Miejsce Historyczne 93/2
941884.08.01Kraków Płaszów Oświęcim
94a---Kraków Płaszów Miejsce Historyczne 94
94b1888.01.18Kraków Bonarka Mateczny
951951.09.19Kraków Mydlniki Podłęże
961876.08.18Tarnów Leluchów
971884.12.16Skawina Żywiec
97a1884.12.22Miejsce Historyczne 97/1 Miejsce Historyczne 97/3
981884.12.16Sucha Beskidzka Chabówka
991899.10.25Chabówka Zakopane
1001943.02.18Kraków Mydlniki Gaj
Numeracja linii: 1-100101-200201-300301-400401-500501-600601-700701-800801-900901-1000 >1000

Atlas Kolejowy Polski, Czech i Słowacji • ISSN 2391-4793 • www.atlaskolejowy.net • Copyright © 2005-2022 H.Waguła & S.Fedorowicz • On-Line: (28891766 / 22809 / 8459 / 3322 / 8697.10)