polski český

Wyszukiwarka stacji
Alfabetyczny spis
stacji i przystanków
Wykaz linii kolejowych
LinieŁącznice i tory łączące
Linie
Linia 101-01
Wien Westbahnhof - Salzburg Hauptbahnhof
Linia 102-01
St. Valentin - Thörl-Maglern Grenze [AT/IT]
Linia 102-91
Abzw Amstetten 11 - Abzw Weyer 1
Linia 108-01
Wiener Neustadt Hauptbahnhof - Loipersbach-Schattendorf
Linia 109-01
Wien Franz-Josefs-Bahnhof - Gmünd Grenze [AT/CZ] (- Cheb)
Linia 110-01
Tulln - St. Pölten Hauptbahnhof
Linia 110-01a
Historischer Ort 110-01/1 - Historischer Ort 110-01/2
Linia 110-11
Tullnerfeld-Nord - Tullnerfeld-Ost
Linia 110-91
Tullnerfeld - Historischer Ort 110-01/3
Linia 111-01
Absdorf-Hippersdorf - Krems a.d. Donau
Linia 112-01
Wien Floridsdorf - Retz Grenze [AT/CZ] (- Děčín-Prostřední Žleb)
Linia 113-01
Absdorf-Hippersdorf - Stockerau
Linia 114-01
Wien Nordbahnhof - Bernhardsthal Grenze [AT/CZ] (- Brno hlavní nádraží)
Linia 115-01
Gänserndorf - Marchegg
Linia 116-01
Wien Südbahnhof - Laa an der Thaya Grenze [AT/CZ] (- Děčín hlavní nádraží)
Linia 117-01
Wien Stadlau Frachtenbahnhof - Marchegg Grenze [AT/SK]
Linia 154-01 (wąsk.)
Ober Grafendorf - Gresten
Linia 155-01
Pöchlarn - Kienberg-Gaming
Linia 158-01
Wieselburg a.d. Erlauf - Gresten
Linia 172-91
Krems a.d. Donau - Grein-Bad Kreuzen
Linia 173-01
Herzogenburg - Krems a.d. Donau
Linia 174-01
Hadersdorf am Kamp - Sigmundsherberg
Linia 175-01
Göpfritz - Raabs a.d. Thaya
Linia 176-01
Schwarzenau - Martinsberg-Gutenbrunn
Linia 176-91
Schwarzenau - Fratres Grenze [AT/CZ] (- Telč)
Linia 177-01 (wąsk.)
Gmünd N.Ö. Lokalbahn - Litschau
Linia 177-01a (wąsk.)
Gmünd N.Ö. Grenze [CZ/AT] - Historischer Ort 177-01
Linia 179-01 (wąsk.)
Gmünd N.Ö. Lokalbahn - Groß Gerungs
Linia 179-01a (wąsk.)
Gmünd N.Ö. Grenze [CZ/AT] - Gmünd N.O. W2
Linia 179-01b (wąsk.)
Gmünd N.Ö. W2 - Gmünd N.Ö. W3
Linia 180-01
Retz - Drosendorf
Linia 181-01
Korneuburg - Hohenau
Linia 182-01
Stammersdorf - Groß Schweinbarth
Linia 183-01
Gänserndorf - Mistelbach Lokalbahn
Linia 183-01a
Gänserndorf Landesbahn - Historischer Ort 183-01
Linia 183-91
Bad Pirawarth - Dobermannsdorf
Linia 185-01A
Enzersdorf bei Staatz - Poysdorf
Linia 185-01B
Dobermannsdorf - Poysdorf
Linia 186-01
Drösing - Zistersdorf
Linia 187-01
(Novosedly -) Wildendürnbach (Alt-Prerau) Grenze [CZ/AT] - Zellerndorf
Linia 187-01a
Historischer Ort 187-01/1 - Laa an der Thaya
Linia 187-01A
Zellerndorf - Sigmundsherberg
Linia 187-11
Laa an der Thaya Stadt - Laa an der Thaya
Linia 188-01
Siebenbrunn-Leopoldsdorf - Engelhartstetten
Linia 189-01
Breitstetten - Orth a.d. Donau
Linia 191-01
Wien Mitte - Berg [AT/SK]
Linia 221-01
St. Valentin - Summerau Grenze [AT/CZ] (- České Budějovice)



Niederösterreich

Państwo: Österreich • Stolica jedn. administracyjnej: St. Pölten • Powierzchnia: 19.179 km2

Alfabetyczny spis stacji i przystanków

===== Punkty na linii normalnotorowej =====
AB Landesverteidigung wojsk. (bsz)
AB Minnich Agrahandel roln. (bsz)
Absberg (po)
Absdorf-Hippersdorf (st)
Absdorf-Hippersdorf Ost (podg)
Absdorf-Hippersdorf Süd (podg)
Aggsbach Markt (st)
Alberndorf a.d. Pulkau (po)
Allentsteig (st)
Altenhof (po)
Altlichtenwarth (po+ład)
Ameis (po+ład)
Amstetten (st)
Amstetten 11 (podg)
Amstetten 14 (podt)
Amstetten Ost (stt)
Angern (st)
Anglerparadies Hessendorf (po)
Aschbach Haltestelle (po)
Asparn a.d. Zaya (st)
Atzenbrugg (po)
Atzenbrugg /ursprünglicher Sta... (po)
Auersthal (po+ład)
Bad Pirawarth (st)
Bad Pirawarth Haltestelle (po)
Berg (Niederösterreich) (st)
Bernhardsthal (po) Zdjęcia
Bernhardsthal Frachtenbahnhof (stt) Zdjęcia
Bernschlag (po+ład)
Biberschlag (po)
Bisamberg (po)
Blaustauden (po+ład)
Blindenmarkt (po)
Blumau a.d. Wild (po)
Bockfließ (po+ład)
Böheimkirchen (st)
Bramac Dachsysteme bud. (bsz)
Brau Union Österreich spoż. (bsz)
Brauplan Transport mag. (bsz)
Breiteneich b/Horn (po)
Breitensee NÖ (po)
Breitenwaida (po)
Breitstetten (st)
Buchberg (po)
Bullendorf (po+ład)
Deutsch Wagram (st)
Dobermannsdorf (st)
Dobersberg (st)
Doka Österreich GmbH bud. (bsz)
Dorf a.d. Enns (po)
Drosendorf (st)
Drösing (st)
Dürnkrut (st)
Dürnstein-Oberloiben (po+mij)
Dürrwien (po)
Ebersdorf (po)
Echsenbach (po)
Ederding (po)
Eggenburg (st)
Eibesbrunn (po)
Eichgraben-Altlengbach (po)
Eichhorn (po)
Emmersdorf a.d. Donau (st)
Engelhartstetten (st)
Ennsdorf (po)
Enzersdorf b/Staatz (st)
Enzersfeld (po+ład)
Erlauf (po+mij)
Ernstbrunn (st)
Ernsthofen (st)
Etsdorf-Straß (st)
Fa. Wopfinger bet. (bsz)
Fa. Worthington masz. (bsz)
Fels am Wagram (st)
Fratres (po) Zdjęcia
Frättingsdorf (st)
Fürteben (po)
Furth-Göttweig (po)
Furth-Palt (st)
Gaisruck (po)
Gänserndorf (st)
Gänserndorf Landesbahn (st)
Ganz (po)
Gars-Thunau (st)
Gaweinstal (st)
Gaweinstal Brünner Straße (po)
Gedersdorf (po)
Gemeinlebarn (po)
Geras-Kottaun (po)
Gerasdorf (st)
Gerotten (po)
Getzersdorf (po)
Gilgenberg (po+ład)
Glaubendorf-Wetzdorf (po)
Glinzendorf (po)
Glinzendorf Ladeplatz zesp. (bsz)
Gmünd NÖ (st) Zdjęcia
Gobelsburg (po)
Göllersdorf (st)
Göpfritz (st)
Gösting (po)
Grafenberg (po)
Grafenschlag (st)
Grafensulz (po)
Greifenstein-Altenberg (po)
Gresten (po+ład)
Grimsing (po)
Groß Engersdorf (po+ład)
Groß Globnitz (po)
Groß Haslau (po)
Groß Inzersdorf (st)
Groß Schweinbarth (st)
Groß Sierning (po)
Groß Stelzendorf (po)
Groß-Siegharts (st)
Großebersdorf (po+ład)
Großkrut (st)
Großweikersdorf (st)
Großwiesendorf-Tiefenthal (po)
Guntersdorf (st)
Haag (st)
Hadersdorf am Kamp (st)
Hadres-Markersdorf (po+ład)
Hagenbrunn (po)
Haringsee (po+ład)
Haugsdorf (st)
Hausbrunn (po+ład)
Hauskirchen (po+ład)
Hausleiten (po+mij)
Hautzendorf (po)
Heldenberg (po)
Helmahof (po)
Herzogenburg (st)
Herzogenburg Stadt (po)
Herzogenburg-Süd (stt)
Herzogenburg-Wielandsthal (po)
Herzograd (po)
Hessendorf (po)
Hetzmannsdorf-Wullersdorf (st)
Hilm-Kematen (st)
Hinterhaus (po)
Hirschbach (po)
Höbersbrunn-Atzelsdorf (po+ład)
Höbersdorf (po)
Hödlmayr Logistics mag. (bsz)
Hofern (po)
Höflein a.d. Donau (po)
Hofstatt (po)
Hohenau (st) Zdjęcia
Hoheneich (po)
Hohenruppersdorf (po+ład)
Hollabrunn (st)
Hölzelmühle (po)
Hörersdorf (po)
Hörmanns (po)
Horn (st)
Hötzelsdorf-Geras (st)
Hubertendorf (po)
Hutten (stth)
Irnfritz (st)
Jedenspeigen (po)
Johannesthal (po)
Judenau-Sieghartskirchen (ład)
Kadolz-Mailberg (st)
Kainreith-Walkenstein (po)
Kaltenbrunn (po)
Kamegg (po)
Kapellerfeld (po)
Karlsbach 13 (podt)
Karnabrunn (po+ład)
Ketzelsdorf (po)
Kienberg-Gaming (st)
Kirchberg am Wagram (st)
Kirchstetten (st)
Klein Harras (po)
Klein Meiseldorf-Maria Dreieic... (po)
Klein Pertholz (po)
Klein Schönau (po+ład)
Klein Weißenbach (po)
Klein Wien (po)
Klein-Pöchlarn (st)
Kleineberharts (po)
Kleinhadersdorf-Maria Bründl (po)
Klosterneuburg-Kierling (po)
Klosterneuburg-Weidling (st)
Knoten Karlsbach (podg)
Knoten Rohr (podg)
Knoten St. Peter-Seitenstetten... (podg)
Kollnbrunn (po)
Königsbrunn-Unterstockstall (po)
Kopfstetten-Eckartsau (po+ład)
Korneuburg (st)
Korneuburg 1 (podt)
Korneuburg Agrarspeicher roln. (bsz)
Korneuburg Pionierpark wojsk. (bsz)
Kottingneusiedl (po)
Kottschallings (po)
Krems a.d. Donau (st)
Krems a.d. Donau-Nord (stt)
Krems a.d. Donau-Vorbf (stth)
Krems Campus-Kunstmeile (po)
Krenstetten-Biberbach (po)
Kritzendorf (st)
Krummnußbaum (po)
Krummnußbaum /ursprünglicher S... (st)
Laa a.d. Thaya (st) Zdjęcia
Laa a.d. Thaya Stadt (st)
Ladendorf (st)
Lagerhaus Werkstätte PKW roln. (bsz)
Langau (st)
Langenlebarn (po)
Langenlois (st)
Langenzersdorf (po)
Lehen-Ebersdorf (po)
Leobendorf Fa. Bernegger bud. (bsz)
Leobendorf Fa. Fetter mag. (bsz)
Leobendorf-Burg Kreuzenstein (po)
Leopoldsdorf (po)
Limberg-Maissau (st)
Loidesthal (po+ład)
Loimersdorf (po+ład)
Loja (ład)
Loosdorf (st)
Loosdorf 3 (podt)
Ludweishofen (po)
Lugendorf (po)
Maigen (po)
Marbach-Maria Taferl (st)
Marchegg (st)
Maria Anzbach (po)
Markersdorf a.d. Pielach (po)
Martinsberg-Gutenbrunn (st)
Matzen (po)
Mauer-Oehling (po)
Mauer-Oehling /ursprünglicher ... (st)
Mauthausen 1 / Ecoplus (podg)
Meidling i. Tal (po)
Melk (po)
Merkengersch (po)
Merkenstetten (po)
Michelhausen (po)
Michelhausen /ursprünglicher S... (ład)
Missingdorf (po)
Mistelbach a.d. Zaya (st)
Mistelbach a.d. Zaya Stadt (po)
Mistelbach Lokalbahnhof (st)
Mold (po)
Mollmannsdorf (po)
Moosbierbaum-Heiligeneich (st)
Mosser Holzindustrie 1 drzew. (bsz)
Mosser Holzindustrie 2 drzew. (bsz)
Mosser Leimholz drzew. (bsz)
Muckendorf-Wipfing (po)
Mühling (po)
Mühling-Hart (po)
Mühling-Plaika (po)
Naglern-Simonsfeld (po+ład)
Neuaigen-Stetteldorf (po)
Neubau-Kreuzstetten (st)
Neubruck (st)
Neulengbach (st)
Neulengbach Stadt (po)
Neumarkt a.d. Ybbs-Karlsbach (po)
Neumarkt a.d. Ybbs-Karlsbach /... (po)
Neusiedl-Sankt Ulrich (po+ład)
Neustift (po)
Nibelungenwerk przem. (bsz)
Nieder Fladnitz (st)
Niederabsdorf (po)
Niederkreuzstetten (po)
Niederleis (po)
Ober Nondorf (po)
Ober Olberndorf (po)
Oberedlitz (po)
Oberhöflein (po)
Oberndorf b/Raabs (po)
Oberradlberg (po)
Obersdorf (po)
Obersdorf (po)
Obersdorf /ursprünglicher Stan... (po)
Oberweiden (st)
Oberzögersdorf (po)
Obritz (po)
Ollersbach (po)
OMV paliw. (bsz)
Orth a.d. Donau (st)
Ottenschlag (st)
Paasdorf (po)
Paasdorf Lokalbahn (po+ład)
Palt Rollfähre (po)
Palterndorf (st)
Paudorf (po+mij)
Peigarten (po)
Pernersdorf-Pfaffendorf (po+ład)
Pernhofen-Wulzeshofen (st)
Persenbeug (st)
Persenbeug Staudamm (po)
Petzenkirchen (po)
Peutenburg (po)
Pfaffenschlag-Aigen (po)
Pillichsdorf (po)
Pixendorf (po)
Plank am Kamp (st)
Platt (po)
Platt (po)
Pleißing-Waschbach (po)
Pöchlarn (st)
Pöchlarn 12 (podt)
Pottenbrunn (st)
Poysdorf (st)
Pressbaum (po)
Prinzendorf-Rannersdorf (st)
Prinzersdorf (st)
Prinzersdorf 2 (podt)
Prottes (po+ład)
Pulkau (po+ład)
Pürbach-Schrems (st)
Purgstall a.d. Erlauf (st)
Purkersdorf Sanatorium (po)
Purkersdorf Zentrum (po)
Raabs a.d. Thaya (st)
Raasdorf (st)
Rabensburg (po) Zdjęcia
Radlmühle (po)
Rafing (po)
Raggendorf (po)
Raggendorf Markt (po)
Raiffeisen Lagerhaus Mostviert... met. (bsz)
Ramingdorf-Haidershofen (st)
Randegg (po+ład)
Ravelsbach (po)
Rekawinkel (st)
Retz (st) Zdjęcia
Ringelsdorf (po)
Rohrendorf (po)
Rollfähre Melk (po)
Röschitz (po)
Rosenau (po)
Rosenburg (po+ład)
Rothenseehof (st)
Rückersdorf-Harmannsdorf (po+ład)
Saffen (po)
Säusenstein (po)
Schauboden (po)
Scheibbs (st)
Schildberg (po)
Schleinbach (st)
Schletz (po)
Schönberg am Kamp (st)
Schönborn-Mallebarn (po)
Schönfeld-Kirchberg (po)
Schönfeld-Lassee (st)
Schotterwerk Wanko żwir. (bsz)
Schwallenbach (po)
Schwarzenau (st)
Seyring (po)
Siebenbrunn-Leopoldsdorf (st)
Siebenhirten NÖ (po)
Sieghartsles (po)
Sierndorf (st)
Sierndorf a.d. March (po)
Sigmundsherberg (st)
Silberwald (po)
Sitzenberg-Reidling (po)
Sölling (po)
Sonnberg (po)
Spillern (po)
Spitz a.d. Donau (st)
St. Andrä-Wördern (st)
St. Johann-Weistrach (po)
St. Pantaleon (po)
St. Peter-Seitenstetten (st)
St. Peter-Seitenstetten Ost (podg)
St. Peter-Seitenstetten West 1... (podt)
St. Pölten 1 (podt)
St. Pölten Frachtenbahnhof (stt)
St. Pölten Glanzstoff włók. (bsz)
St. Pölten Hauptbahnhof (st)
St. Pölten Traisenpark (po)
St. Valentin (st)
St. Valentin 11 (podg)
St. Valentin-Ennskanalbrücke (podg)
Staatz (po+ład)
Stadt Haag (po)
Stallegg (po)
Statzendorf (st)
Stein-Mautern (po+ład)
Steinakirchen am Forst (po+ład)
Stetteldorf am Wagram (po)
Stetten (po+ład)
Stetten Umspannwerk Bisamberg elektr. (bsz)
Stiefern (po)
Stillfried (po)
Stockerau (st)
Straning (po)
Strasshof (stt)
Strasshof Hst (po)
Straudorf (po+ład)
Stripfing (po)
Sulz Museumsdorf (po+ład)
Süßenbrunn-Nord (podg)
Tallesbrunn (po)
Thaya (st)
Thomasl (po)
Traismauer (st)
Trasdorf (po)
Tulln a.d. Donau (st)
Tulln Agrana spoż. (bsz)
Tulln Stadt (po+podg+mij)
Tulln Unterwerk elektr. (bsz)
Tulln-Donaubrücke (podg)
Tullnerbach-Pressbaum (st)
Tullnerfeld (st)
Tullnerfeld-Nord (podg)
Tullnerfeld-Ost (podg)
Ulmerfeld-Hausmening (st)
Ulrichskirchen (po)
Umspannwerk Dürnrohr elektr. (bsz)
Unter Kritzendorf (po)
Unter Oberndorf (po)
Unter Purkersdorf (st)
Unter Purkersdorf 1 (podt)
Unter Tullnerbach (po)
Unterloiben (po)
Untermarkersdorf (po)
Unterradlberg (st)
Unterretzbach (po) Zdjęcia
Unterretzbach Güterbahnhof (ład) Zdjęcia
Untersiebenbrunn (po)
Untersiebenbrunn Lagerhaus bud. (bsz)
Unterwinden (po)
Üst Gerasdorf 2 (podt)
Üst St. Andrä-Wördern 2 (podt)
Viehofen (st)
Viehofen (po)
Vitis (st)
Wagram-Grafenegg (po)
Wagram-Grafenegg /ursprünglich... (st)
Waidhofen a.d. Thaya (st)
Waidhofen a.d. Ybbs (st)
Waldhausen (st)
Waldkirchen a.d. Thaya (st)
Wallfahrtskirche Maria Schnee (po)
Walterskirchen (po+ład)
Wang (po+ład)
Weikendorf (po)
Weikendorf-Dörfles (po)
Weinern (po+ład)
Weins-Isperdorf (po+ład)
Weinsteig-Großrußbach (po)
Weißenkirchen in der Wachau (st)
Weitenegg (po+ład)
Weitersfeld NÖ (st)
Welser Profile met. (bsz)
Wetzleinsdorf (po+ład)
Wibeba Holz GmbH drzew. (bsz)
Wien Süßenbrunn-Mitte (stt)
Wien Süßenbrunn-West (stt)
Wiener Neustadt Hauptbahnhof (st)
Wieselburg a.d. Erlauf (st)
Wildendürnbach (Alt-Prerau) (po+ład)
Wilfersdorf-Hobersdorf (po+ład)
Willendorf in der Wachau (po)
Willings (podg)
Windigsteig (po)
Wolfsthal (st)
Wolkersdorf (st)
Wösendorf-Joching (po)
Wulzeshofen (po)
Würnitz-Hetzmannsdorf (po+ład)
Ybbs a.d. Donau (st)
Zeiselmauer-Königstetten (po)
Zellerndorf (st)
Zellerndorf Ost (podg)
Ziersdorf (st)
Zissersdorf (po+ład)
Zistersdorf (st)
Zistersdorf A.S.A. przem. (bsz)
Zistersdorf Stadt (po)
Zöbing (po)
Zwettl (st)
Zwettl Stadt (po+bsz)
Zwingendorf (po+ład)


===== Punkty na linii wąskotorowej =====
Bodendorf-Edelmühle (po)
Gmünd NÖ Lokalbahn (st) Zdjęcia
Gmünd NÖ W1 (rozj)
Gmünd NÖ W2 (rozj)
Gmünd NÖ W3 (rozj)
Hörhag (po)
Marbach (po)
Perwarth (po)
Wolfpassing (po)
Zarnsdorf (po)


===== Tunele kolejowe =====
Dürnsteiner (tunel)
Eisbergbogen (tunel)
Goldberg (tunel)
Göttweiger (tunel)
Klein-Pöchlarner (tunel)
Kleiner Dürreberg (tunel)
Marbacher (tunel)
Persenbeuger (tunel)
Rekawinkler (tunel)
Rothenhof (tunel)
Sankt Georgener (tunel)
Sankt Michaeler (tunel)
Schallmarbacher (tunel)
Schlossberg (tunel)
Spitzer (tunel)
Steiner (tunel)
Teufelsmauer (tunel)
Trausinger (tunel)
Wachbergtunnel 1 (tunel)
Weitenegger (tunel)


===== Miejsca historyczne =====
Historischer Ort 110-01/1 (mh)
Historischer Ort 110-01/2 (mh)
Historischer Ort 110-01/3 (mh)
Historischer Ort 110-01/4 (mh)
Historischer Ort 110-01/5 (mh)
Historischer Ort 177-01 (mh)
Historischer Ort 183-01 (mh)
Historischer Ort 187-01/1 (mh)
Zdjęcia Dron • Zdjęcia Dokumentacja fotograficzna dla 11 z 521 punktów (2,11%)
2,80% (10)
97,20% (347)

Atlas Kolejowy Polski, Czech i Słowacji • ISSN 2391-4793 • www.atlaskolejowy.net • Copyright © 2005-2024 H.Waguła, S.Fedorowicz & R.Ślęzok • On-Line: (42346256 / 17720 / 301 / 3986 / 10623.75)