polski česky

Wyszukiwarka stacji
Polska
Linie kolejowe
Linie kolejowe (PMP-PW)
Linie kolejowe (KG Adamów)
Przegląd tuneli
Czechy
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Wykaz linii wg rozkładu jazdy
Przegląd tuneli
Zlikwidowane linie - Serial
Ograniczenia w ruchu kolejowym
Słowacja
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Wykaz linii wg rozkładu jazdy
Przegląd tuneli
Podkarpacka Ruś
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Przegląd tuneli
Spis Kolei
Kalendarz
Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Otwarcie ruchu
1875 Kluczbork - Poznań Główny (PKE)
1881 Opalenica - Grodzisk Wielkopolski (MPE)
1893 Spišská Belá odbočka - Podolínec (ČSD)
1900 Warszawa Most - Jabłonna (b/d)
1902 Toruń Wschodni - Grębocin Odgałęzienie (KML) [Toruń Wschodni - Lubicz k/Torunia]
1902 Grębocin Odgałęzienie - Lubicz Stary (KML) [Toruń Wschodni - Lubicz Stary]
1942 Ostrów Wielkopolski - Miejsce Historyczne 14/2 (DRG) [przełożony odcinek linii kolejowej]
1942 Stary Staw - Franklinów (DRG)
Zawieszenie ruchu
2006 Seifhennersdorf - Eibau (DB)
Zawieszenie ruchu pasaż.
2006 Rumburk - granica państwa (SŽDC)
2006 Gorlice Zagórzany - Gorlice (PKP)
2006 Libochovice - Bříza obec (SŽDC)
2006 Krupá - Kolešovice (SŽDC)
2006 Jiříkov, výh.č.1 - Jiříkov (SŽDC)
2011 Leszno - Głogów (PKP)
2016 Grabowno Wielkie - Krotoszyn (PR)
2022 Hajnówka - Siemianówka (PR) [ruch codzienny]
Elektryfikacja
2006 Mistelbach a.d. Zaya - Laa a.d. Thaya (ÖBB) [15kV/16 2/3Hz]
2006 Zvolen osobná stanica - Zvolen mesto (ŽSR) [25kV/50Hz]
2006 Zvolen nákladná stanica - Banská Bystrica (ŽSR) [25kV/50Hz]
2009 Lysá nad Labem - Milovice (SŽDC) [3000V DC]
Wznowienie ruchu pasaż.
2006 Węgliniec - Żary (PKP)
2006 Niegosławice - Żagań (PKP)
2007 Bukowno - Jaworzno Szczakowa (PKP) [wytrasowanie jednej pary pociągów TLK]
Główna Biblioteka Komunikacyjna


Spis Kolei

Historia Linii Kolejowych
  SkrótNazwa oryginalnaNazwa krajowa
  ADCEAlt Damm - Colberger Eisenbahn Gesellschaft 1882-1897Towarzystwo Kolei Żelaznej Dąbsko-Kołobrzeskiej
  ADKGAllgemeine Deutsche Kleinbahn Gesellschaft
  AIEAllenstein - Insterburg EisenbahnKolej Olsztyńsko - Wystrucka
  AKEAltdamm - Kolberger Eisenbahn Gesellschaft 1897-1903Towarzystwo Kolei Żelaznej Dąbsko-Kołobrzeskiej
  ALBAuspitzer LokalbahnHustopečská místní dráha
  ALLBLokalbahn Aujezd - LuhatschowitzMístní dráha Újezdec-Luhačovice
  ARArriva
  ARrРабоче-крестьянская Красная армияArmia Czerwona
  ATEAussig-Teplitzer Eisenbahn-GesellschaftÚstecko-teplická dráha
  BBÖBundesbahnen ÖsterreichKoleje Federalne Austrii
  BCBBöhmische CommerzialbahnenČeské obchodní dráhy
  BEBBuschtěhrader EisenbahngesellschaftBuštěhradská železniční společnost
  BEÚSBratislavská elektrická účastinná spoločnosť
  BGEBerlin - Görlitzer EisenbahnKolej Berlińsko - Zgorzelecka
  BGŻDBriesto - Grajewskaja Zeleznyja DorogaDroga Żelazna Brzesko - Grajewska
  BHLBBosnisch-Herzegowinische LandesbahnenBosanskohercegovačke Zemaljske Željeznice (od 1908)
  BHStBBosnisch-Herzegowinischen StaatsbahnenBosanskohercegovačke Državne Željeznice (do 1907)
  BKPBydgoskie Koleje PowiatoweBydgoskie Koleje Powiatowe
  BLEGBrünner Local-Eisenbahn-GesellschaftBrněnská společnost místních drah
  BMB-ČMDBöhmisch-Mährische BahnČeskomoravské protektorátní dráhy
  BMTBBöhmisch - Mährische TransversalbahnČeskomoravská transverzální dráha
  BNBBöhmische NordbahnČeská severní dráha
  BNEBrieg - Neisse EisenbahnKolej Brzesko - Nyska
  BÖBBavorské východní dráhy
  BPGEBreslau - Posen - Glogauer EisenbahnKolej Wrocławsko - Poznańsko - Głogowska
  BREk.k. privilegierte Brünn-Rossitzer EisenbahnunternehmungBrněnsko-rosická dráha
  BrKBromberger KreisbahnBydgoska Kolej Powiatowa
  BrSBriesener StadtbahnWąbrzeska Kolej Miejska
  BSFEBreslau - Schweidnitz - Freiburger EisenbahngesellschaftKolej Wrocławsko - Świdnicko - Świebodzka
  BStEBerlin-Stettiner Eisenbahn-GesellschaftTowarzystwo Kolei Żelaznej Berlińsko-Szczecińskiej
  BTPBreslau – Trebnitz – Prausnitzer KleinbahnKolej Wąskotorowa Wrocaław - Trzebnica
  BunBunzlauer KleinbahnKolej Lokalna Bolesławiecka
  BVGVBorzsavölgyi Gazdasági VasútBoržavská hospodářská dráha
  BVHEVBoldvavölgyi h. é. v.1896-1911
  BWBBöhmische WestbahnČeská západní dráha
  BWEBreslau - Warschauer EisenbahnKolej Wrocławsko - Warszawska
  ČDČeské dráhyKoleje Czeskie
  CFRCăile Ferate RomâneKoleje Rumuńskie
  ČHŽČiernohronská železnica
  CkDÁcs. kir. Délkeleti ÁllamvasútJuhovýchodná Štátna Železnica
  CLBk.k. privilegierte Galizische Carl Ludwig-BahnC.K. uprz. Kolej Galicyjska Karola Ludwika
  CPOCasekow-Penkun-Oder AGCasekow-Penkun-Oder AG
  ČSDČeskoslovenské státní dráhyCzechosłowackie Koleje Państwowe
  DBDeutsche BahnKoleje Niemieckie
  DBEDux - Bodenbacher EisenbahnDuchcovsko - podmokelská dráha
  DPODopravní podnik m. Ostravy
  DPPDopravní podnik hl. m. Prahy
  DRDeutsche ReichsbahnKolej Rzeszy Niemieckiej 27.06.1921 - 13.10.1924 oraz 10.02.1937 - 1945
  DRBDeutsche ReichseisenbahnenKolej Żelazna Rzeszy Niemieckiej 01.04.1920 - 26.06.1921
  DREDeutsche Regionaleisenbahn GmbH
  DRGDeutsche Reichsbahn - GesellschaftKolej Rzeszy Niemieckiej Sp. Akc. 14.10.1924 - 09.02.1937
  DSDKDolnośląska Służba Dróg i KoleiDolnośląska Służba Dróg i Kolei
  DŻJWTowarzystwo Budowy i Eksploatacji Drogi Żelaznej Podjazdowej Jabłonna-Wawer
  EGBEulengebirgsbahn - AktiengesellschaftKolej Sowiogórska Sp.Akc.
  EKDElektryczne Koleje DojazdoweElektryczne Koleje Dojazdowe
  EMPNVElső Magyar Pozsony - nagyszombati VasúttársaságPrvá uhorská bratislavsko - trnavská železničná spoločnosť
  EPPKEisenbahn Pilsen - Preisen - KomotauPlzeňsko-březenská dráha
  EUGEErste Ungarisch - Galizische EisenbahnElső Magyar Gácsországi Vasút
  FBBFriedländer BezirksbahnenFrýdlantské okresní dráhy
  FBDMístní dráha Frýdlant - BíláKolej Lokalna Frýdlant - Bílá
  FKFriedeberger KreisbahnStrzelecka Kolej Powiatowa
  FMNKFrankenstein - Münsterberg - Nimptscher KreisbahnZąbkowicka Kolej Powiatowa
  FNKFinkenwalde-Neumarker Kreisbahn
  FPTKFrancusko - Polskie Towarzystwo KolejoweFrancusko - Polskie Towarzystwo Kolejowe
  FSFerrovie dello Stato Italiane
  GAGewerkschaft Alteberg II
  GBEGlasow-Berlinchener Eisenbahn-GesellschaftKolej Lokalna Głazów - Barlinek
  GbKBGreifenberger Kleinbahn AGGryficka Kolej Wąskotorowa
  GKBGreifenhagener KreisbahnGryfińska Kolej Powiatowa
  GKŻDGierbsko-Kieleckaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Herbsko - Kielecka
  GoKGostener KreisbahnGostyńska Kolej Powiatowa
  GORŻDGłownoje Obszczestwo Rossijskich Żeleznych DorogGłówny Zarząd Rosyjskich Dróg Żelaznych
  GPŽGemerské priemyselné železnice
  GRGmina Rewal
  GTk.k. Galizische TranswersalbahnC.K. Galicyjska Kolej Transwersalna
  GuKGuhrauer KreisbahnGórowska Kolej Powiatowa
  GVTGölniczvölgyi vasuti társaság
  HCMHeinrich Clam-MartinicHeinrich Clam-Martinic
  HFHeeres FeldbahnWojskowe Koleje Polowe
  HKDHarcerska Kolejka DziecięcaHarcerska Kolejka Dziecięca
  HNHőlak - Nemsó-ledniczrónai h. é. v.Miestna železnica Trenčianska Teplá - Nemšová - Lednické Rovne
  HPEHinterpommersche EisenbahnTylnopomorska Kolej Żelazna
  HRPHorka-Rothenburg-Priebus KleinbahnKolej Lokalna Horka - Rothenburg - Przewóz
  HSGEHalle-Sorau-Gubener EisebahnKolej Halle - Żary - Gubin
  HTVHőlak-Trencsénteplici Helyiérdekű Villamosvasút RészvénytársaságÚzkorozchodná miestna elektrická železnica Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice
  HŽHrvatske željezniceKoleje Chorwackie
  IBIstrische Staatsbahn
  IDŻDIwangorodo - Dombrowskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Iwanogrodzko - Dąbrowska
  IGBIsergebirgsbahnKolej Izerska
  ILEInsterburg - Lycker EisenbahnKolej Wystrucko - Ełcka
  JDŽJugoslovenske Državne ŽelezniceJugosłowiańskie Koleje Państwowe 1929-1954
  JuZŻDJużno - Zapadnyje Żelezne DorogiDrogi Żelazne Południowo - Zachodnie
  JŽJugoslovenske ŽelezniceKoleje Jugosłowiańskie 1954-2004
  KAPKKleinbahn Putzig - KrockowKolej Lokalna Puck - Krokowa
  KBKDrobná dráha Králův Dvůr - Beroun - Koněprusy se sídlem v Praze
  KBMKleinbahn Bunzlau-Modlau
  KBNKleinbahn Bunzlau-Neudorf
  KCGKleinbahn Chottschow - GarzigarKolej Lokalna Choczewo - Garczegorze
  KCKKleinbahn Küstrin - KrieschtKolej Lokalna Kostrzyn - Krzeszyce
  KCMKleinbahn Culmsee - MelnoKolej Lokalna Chełmża - Mielno
  KCSKleinbahn Cüstrin - SonnenburgKolej Lokalna Kostrzyn - Słońsk
  KDKoleje Dolnośląskie
  KDKSchKleinbahn Deutsch Krone-SchloppeKolej Lokalna Wałcz - Człopa
  KDKVKleinbahn Deutsch Krone-VirchowKolej Lokalna Wałcz - Wierzchowo Pom.
  KDMZarząd Kolei Dojazdowej MareckiejZarząd Kolei Dojazdowej Mareckiej
  KEActien-Gesellschaft der priv. Kremsierer EisenbahnSpolečnost Kroměřížská dráha
  KEBKaiserin Elisabeth-BahnDráha císařovny Alžběty
  KFALKleinbahn Friedeberg - Alt LibbehneKolej Lokalna Strzelce Krajeńskie - Lubiana Pyrzycka
  KFBKleinbahn Freest - BergensinKolej Lokalna Wrzeście - Bargędzino
  KFJBKaiser Franz Josef - BahnDráha císaře Františka Josefa
  KFNBk.k. privilegierte Kaiser Ferdinands NordbahnC.K. Uprzywilejowana Kolej Północna Cesarza Ferdynanda • Severní dráha císaře Ferdinanda
  KGGKleinbahn Güdenhagen - Groß MöllenKolej Lokalna Mścice - Mielno Koszalińskie
  KGMKleinbahn Gollnow - MassowKolej Lokalna Goleniów - Maszewo
  KGPKKleinbahn Groß Peterwitz - KatscherKolej Lokalna Pietrowice Wielkie - Kietrz
  KGSKleinbahn Grünberg - SprottauKolej Lokalna Zielona Góra - Szprotawa
  KHNKleinbahn Hardenberg - NeuenburgKolej Lokalna Twarda Góra - Nowe
  KHWKleinbahn Hausdorf - WüstewaltersdorfKolej Lokalna Jugowice - Walim
  KJMKleinbahn Jauer - MaltschKolej Lokalna Jawor - Malczyce
  KKBKolberger KleinbahnKołobrzeska Kolej Wąskotorowa
  KKHKleinbahn Küstrin Neustadt - Sonnenburg - Kriescht - HammerKolej Lokalna Kostrzyn - Słońsk - Krzeszyce - Rudnica
  kkHBk.u.k. HeeresbahnC.K. Kolej Wojskowa
  KKoRKleinbahn Kohlfurt - RothwasserKolej Lokalna Węgliniec - Czerwona Woda
  KKPKreisbahn Krotoschin-PleschenKolej Powiatowa Krotoszyn-Pleszew
  kkStBKaiserlich-königliche StaatsbahnenCesarsko-Królewskie Koleje Państwowe • Císařsko-královské státní dráhy
  KKZKleinbahn der Kreises ZninKolej Lokalna Powiatu Żnin
  KLGKönigin Luise Grube
  KLKKleinbahn Lüben - KotzenauKolej Lokalna Chocianów - Lubin
  KMKoleje Mazowieckie
  KMLKleinbahn Mocker - LeibitschKolej Lokalna Mokre - Lubicz
  KMŁKoleje Małopolskie
  KNDKladensko-nučická dráhaKolej Kladensko-nučická
  KNPKleibahn Neustadt - PrüssauKolej Lokalna Wejherowo - Prusowo
  KNZKleibahn Neumark - ZajonczkowoKolej Lokalna Nowe Miasto - Zajączkowo
  KOKöniglich Preußische OstbahnKrólewska Pruska Kolej Wschodnia
  KOBKošicko - Bohumínská dráhaKošicko - Bohumínska železnica
  KOEKrakau - Oberschlesische EisenbahnKolej Krakowsko - Górnośląska
  KoKKostener KreisbahnKościańska Kolej Powiatowa
  KOK-Kolej Ociąż - Kucharki
  KOMKleinbahn Ocionz - MoltkesruhmKolej Lokalna Ociąż - Kucharki
  KPEVKöniglich Preußische Eisenbahn-VerwaltungKrólewski Pruski Zarząd Kolei
  KPGHKönigliche Preußische und Großherzoglich Hessische StaatsbKrólewski Pruskie i WielkoksiążęceHeskie Koleje Państwowe
  KPMKolejka Parkowa MaltankaKolejka Parkowa Maltanka
  KPMEKöniglich Preussische Militär EisenbahnenKrólewskie Pruskie Koleje Wojskowe
  KPRKleinbahn Piepenburg - RegenwaldeKolej Lokalna Wyszogóra - Resko
  KSKoleje Śląskie
  KSNKleinbahn Schönberg (Oberlausitz) - NikolausdorfKolej Lokalna Sulików - Mikułowa
  Kutnoh.m.dr.Kuttenberger LokalbahnKutnohorská místní dráha
  KVGKleinbahn Guttentag - VossowskaKolej Lokalna Fosowskie - Dobrodzień
  KWKoleje Wielkopolskie
  KWB-AKopalnia Węgla Brunatnego Adamów
  KWB-KKopalnia Węgla Brunatnego Konin
  KWiKolej WilanowskaKolej Wilanowska
  LChZLokalbahn Chabowka - ZakopaneKolej Lokalna Chabówka - Zakopane
  LCJELemberg-Czernowitz-Jassy Eisenbahn-GesellschaftTowarzystwo Kolejowe Lwów-Czerniowce-Jassy
  LELausitzer Eisenbahn - AktiengeselllschaftKolej Łużycka Sp. Akc.
  LJPLocalbahn Piła - JaworznoKolej Lokalna Piła - Jaworzno
  LKAGLycker Kleinbahn Aktiengesellschaft
  LKrKLokalbahn Krakau - KocmyrzowKolej Lokalna Kraków - Kocmyrzów
  LMBLandsberg - Meseritzer BahnKolej Gorzowsko - Międzyrzecka
  LMKLokalbahn Muszyna - KrynicaKolej Lokalna Muszyna - Krynica
  LmžLosoncvidéki h. é. v.Lučenecká miestna železnica
  LNCLocalbahn Neu-Łupków - CisnaKolej Lokalna Nowy Łupków - Cisna
  LRELiegnitz - Rawitscher EisenbahnKolej Legnicko - Rawicka
  LSCGLokalbahn Saitz - Czeicz - GödingMístní dráha Zaječí - Čejč - Hodonín
  LSSWLokalbahn Skawce - Siersza WodnaKolej Lokalna Skawce - Siersza Wodna
  LTSzLokalbahn Tarnow - SzczucinKolej Lokalna Tarnów - Szczucin
  LVBLandesverkehrsamt BrandenburgPaństwowy Urząd Transportu Brandenburgi
  LWPLokalbahn Wien–PressburgViedenská električka
  LZLazarini Místní dráha Kyjov - Moravský PísekLazarini Kolej lokalna Kyjov - Moravský Písek
  LŻDLwowskije Żeleznyje DorogiLwowskie Drogi Żelazne
  ŁKAŁódzka Kolej Aglomeracyjna
  ŁŻDŁodskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Fabryczno-Łódzka
  M-GdEMilitär-Generaldirektion der EisenbahnGeneralna Dyrekcja Kolei Wojskowych
  M.dr.A-RLokalbahn Asch - RoßbachMístní dráha Aš - Rossbach
  M.dr.B-M-HLundenburg-Nikolsburg-Grußbacher EisenbahnBřeclavsko-mikulovsko-hrušovanská dráha
  M.dr.B-NLokalbahn Brandeis an der Elbe - NeratowitzMístní dráha Brandýs nad Labem - Neratovice
  M.dr.BB-HMístní dráha Banská Bystrica - HarmanecKolej lokalna Banská Bystrica - Harmanec
  M.dr.Č-LLokalbahn Brünn - LöschMístní dráha Brno - Líšeň
  M.dr.Č-M-DLokalbahn Čerčan - Modřan - DobříšMístní dráha Čerčany - Modřany - Dobříš
  M.dr.Č-ŽLokalbahn Czeicz - SteinitzMístní dráha Čejč - Ždánice
  M.dr.Ch-hLokalbahn Chrudim - HolitzMístní dráha Chrudimsko-Holická
  M.dr.Ch-KMLokalbahn Chlumetz–KönigstadtlMístní dráha Chlumec - Králové Městec
  M.dr.H-SMLokalbahn Hannsdorf - Mährisch AltstadtMístní dráha Hanušovice - Staré Město
  M.dr.J-R-TLokalbahn Jičín - Rowensko - TurnauMístní dráha Jičín - Rovensko - Turnov
  M.dr.KLokalbahn Kremsier - ZborowitzKroměřížská železnice
  M.dr.K-Č-KLokalbahn Kolin - Čerčan - KácowMístní dráha Kolín - Čerčany - Kácov
  M.dr.K-TLokalbahn Wolframs - TeltschMístní dráha Kostelec - Telč
  M.dr.K-VBLokalbahn Gurein - Bittischka-EichhornMístní dráha Kuřim - Veverská Bítýška
  M.dr.KV-JEisenbahn Karlsbad - JohanngeorgenstadtMístní dráha Karlovy Vary - Johanngeorgenstadt
  M.dr.L-NSElbogen LocalbahnMístní dráha Loket - Nové Sedlo
  M.dr.LP-SHLokalbahn Littau - Groß SenitzMístní dráha Litovel - Senice
  M.dr.M-MLokalbahn Melnik - MschenoMístní dráha z Mělníka do Mšena
  M.dr.MB-JLokalbahn Mährisch Budwitz - JamnitzMístní dráha Moravské Budějovice - Jemnice
  M.dr.MB-OLokalbahn Kanitz - Eibenschitz - OslawanMístní dráha Kounice - Ivančice - Oslavany
  M.dr.MK-RJLokalbahn Starkenbach - RochlitzMístní dráha Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou
  M.dr.ML-KVEisenbahn Marienbad - KarlsbadMístní dráha Mariánské Lázně - Karlovy Vary
  M.dr.N-KLokalbahn Nemotitz - KoritschanMístní dráha Nemotice - Koryčany
  M.dr.N-MLokalbahn Nezamyslitz - MorkowitzMístní dráha Nezamyslice - Morkovice
  M.dr.NB-HLokalbahn Deutschbrod - HumpoletzMístní dráha Německý Brod - Humpolec
  M.dr.NB-TLokalbahn Deutschbrod - TischnowitzMístní dráha Německý Brod - Tišnov
  M.dr.O-DLokalbahn Opočno - DobruschkaMístní dráha Dobruška - Opočno
  M.dr.O-JLokalbahn Schlackenwerth - JoachimsthalMístní dráha Ostrov - Jáchymov
  M.dr.O-KMístní dráha Ostrava - KarvináLokalbahn Ostrau - Karwin
  M.dr.P-LMístní dráha Postoloprty - LounyLokalbahn Postelberg - Laun
  M.dr.P-VLokalbahn Potscherad–WurzmesMístní dráha Počerady - Vrskmaň
  M.dr.PD-KDLokalbahn Petersdorf - WinkelsdorfMístní dráha Petrovice - Kouty
  M.dr.PŠ-PMístní dráha Polná Štoky - Polná městoKolej lokalna Polná Štoky - Polná město
  M.dr.R-B-BLokalbahn Rakonitz - Petschau - BuchauMístní dráha Rakovník - Bečov - Bochov
  M.dr.R-LVHohenfurther Elektrische LokalbahnVyšebrodská místní elektrická dráha
  M.dr.R-MLokalbahn Rakonitz - MlatzMístní dráha Rakovník - Mladotic
  M.dr.S-LEisenbahn Schönwehr - ElbogenDráha Krásný Jez–Loket
  M.dr.S-PLokalbahn Zwittau - PoličkaMístní dráha Svitava - Polička
  M.dr.S-ZLokalbahn Sedletz - Kuttenberg - ZručMístní dráha Sedlec - Hora Kutná - Zruč
  M.dr.T-TLokalbahn Wekelsdorf - Parschnitz - TrautenauMístní dráha Teplice - Poříčí - Trutnov
  M.dr.V-TVLokalbahn Wodňan - MoldautheinMístní dráha Vodňany - Týn nad Vltavou
  M.dr.V-VKLokalbahn Wsetin - Groß-KarlowitzMístní dráha Vsetín - Velké Karlovice
  M.dr.VO-SSSkalitz-Boskowitz - Großopatowitzer LokalbahnMístní dráha Skalice-Boskovice - Velké Opatovice
  M.dr.Z-SLokalbahn Hohenstadt - ZöptauMístní dráha Zábřeh - Sobotín
  M.dr.ZT-LLokalbahn Hinter Třeban - LochowitzMístní dráha Zadní Třebaň - Lochovice
  M.ž.HGHolics - gödingi h. é. v.Miestna železnica Holíč - Hodonín
  M.ž.KTKassa - tornai h. é. v.Miestna železnica Košice - Turňa nad Budvou
  M.ž.LHLosonc - Gács é.v.Miestna železnica Lučenec - Halič
  M.ž.MúMurányvölgyi h. é. v.Miestna železnica v Muránskom údolí
  M.ž.NžNógrádvármegyei h. é. v.Miestna železnica Novohradskej župy
  M.ž.PBTZólyombrézó - Breznóbánya - Tiszolci h. é. v.Miestna železnica Podbrezová - Brezno - Tisovec
  M.ž.PVPöstyén-verbói h. é. v.Miestna železnica Piešťany - Vrbové
  M.ž.RSPRimaszombat - Poltár h. é. v.Miestna železnica Rimavská Sobota - Poltár
  M.ž.TVTöketerebes - Varannó h. é. v.Miestna železnica Trebišov - Vranov
  M.ž.úMMorvavolgyi h. é. v.Miestna železnica v údolí Moravy
  M.ž.úSCsetnekvölgyi h. é. v.Miestna železnica v údolí Štítnice
  M.ž.VB-P-NPNagybélicz - Privigye-németprónai h. é. v.Miestna železnica Veľké Bielice - Prievidza - Nitrianske Pravno
  M.ž.ŽRZsolna - Rajeczi helyi érdekű vasutMiestna železnica Žilina - Rajec
  MattoniHeinrich Mattoni in Gießhübl-Puchstein
  MÁVMagyar ÁllamvasutakKoleje Węgierskie
  MÉHÉVMagyar Északnyugati helyi érdekű vasút részvénytársaságUhorská severozápadna miestna železnica akciová spoločnosť
  MÉKVMagyar Északkeleti VasútUhorská severovýchodná železnica
  MÉVMagyar Északi VasútUhorská Severná Železnica
  MGBMährische GrenzbahnMoravská pohraniční dráha
  MKpVMagyar Középponti Vaspálya TársaságMaďarská centrálna železnica
  MLMährisch-schlesische LandeseisenbahnenMoravskoslezské zemské dráhy (1928-1943)
  MMEMarienburg - Mlawkaer Eisenbahn GesellschaftKolej Żelazna Malborsko - Mławska
  MOFEMährische-Ostrau-Frydek EisenbahnKolej Żelazna Ostrawa Morawska - Frydek
  Most.spoj.dr.Brüx-Lobositzer VerbindungsbahnMostecko - Lovosická spojovací dráha
  MPDMladějovská Průmyslová Dráha
  MPEMärkisch-Posener EisenbahnKolej Marchijsko - Poznańska
  MRMiasto Rybnik
  MSCBk.k. privilegierte Mährisch-Schlesische CentralbahnMoravskoslezská ústřední dráha
  MSLAGMährisch - Schlesische Lokalbahn - Aktien-GesellschaftDráha Hrušov - Polská Ostrava
  MSVMáramarosi SóvasútMáramaroser Salzbahnen
  MWMetro WarszawskieMetro Warszawskie
  MWBMährische WestbahnMoravská západní dráha
  NaKNaugarder KreisbahnNowogardzka Kolej Powiatowa
  Netol.m.dr.Netolitzer LokalbahnNetolická místní dráha
  NGENeustadt - Gogoliner EisenbahnKolej Prudnicko - Gogolińska
  NHKGDopravní závod NHKG
  NKNeisser KreisbahnNyska Kolej Powiatowa
  NLBk.k. privilegierte Neutitscheiner LokalbahnVýsostná novojičínská místní dráha
  NMENiederschlesisch - Märkische Eisenbahn-GesellschaftKolej Dolnośląsko - Marchijska
  NmKNeumarkter Kleinbahn AGŚredzka Kolej Lokalna
  NOSNebenbahn Ostrowo-SkalmierzyceOstrowska Kolej Powiatowa
  NÖWBNiederösterreichische Waldviertelbahn AG
  NStBk.k. Nördliche StaatsbahnSeverní státní dráha
  NtShENeu Markt - Sucha Hora EisenbahnKolej Żelazna Nowy Targ - Sucha Hora
  NZBNiederschlesische Zweigbahn-GesellschaftDolnośląskie Towarzystwo Kolei Bocznej
  NŻDNikołajewskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Mikołajewska
  ÖBBÖsterreichische BundesbahnenAustriackie Koleje Narodowe
  ODEGOstdeutsche Eisenbahn-Gesellschaftxxx
  OFEOstrau-Friedlander Eisenbahn-GesellschaftOstravsko-Frydlantská Dráha
  OGEOels - Gnesener EisenbahnKolej Oleśnicko - Gnieźnieńska
  OHUKOstpreussische Haffufer KleinbahnWschodniopruska Kolej Brzegowa Zalewu Wiślanego
  OKOhlauer KreisbahnOławska Kolej Powiatowa
  OKAGOstdeutsche Kleinbahn Aktiengesellschaft
  OKDOKD-Doprava
  OKGOpalenitzaer Kleinbahn-GesellschaftTowarzystwo Wąskotorowej Kolejki Opalenickiej
  OLEOberlausitzer Eisenbahn GesellschaftTowarzystwo Kolei Górno - Łużyckiej
  ÖLEGÖsterreichische Lokal-Eisenbahn-GesellschaftRakouská společnost místních drah
  OlKOletzkoer KleinbahnOlecka Kolej Lokalna
  ÖNWBÖsterreichische NordwestbahnRakouská severozápadní dráha
  OPKOstpreußische Kleinbahnen AGWschodniopruskie Koleje Lokalne
  OSBOstpreussische SüdbahnWschodniopruska Kolej Południowa
  OSEOberschlesische Eisenbahn - GesellschaftGórnośląskie Towarzystwo Kolejowe
  Östk.k. Östliche StaatsbahnC.K. Wschodnia Kolej Państwowa
  ÖStBÖsterreichischen StaatsbahnenAustriackie Koleje Państwowe
  OstbGeneraldirektion der OstbahnGeneralna Dyrekcja Kolei Wschodniej
  OTEOppeln - Tarnowitzer EisenbahnKolej Opolsko - Tarnogórska
  OZLPOkręgowy Zarząd Lasów Państwowych w Przemyślu
  OZVDLokalbahn Otrokowitz - Zlin - WisowitzMístní dráha Otrokovice - Zlín - Vyzovice
  P.O.H.É.V.Pozsony - Országhatárszéli helyiérdekű villamos vasútMiestna elektrická železnica Prešporok – zemská hranica
  PCEPosen - Creuzburger EisenbahnKolej Poznańsko - Kluczborska
  PDEk. k. privilegierte Prag-Duxer EisenbahnPražsko-duchcovská dráha
  PEGPrager Eisen-Industrie-GesellschaftPražská železářská společnost
  PKBPyritzer KleinbahnPyrzycka Kolej Lokalna
  PKEPosen - Kreuzburger EisenbahnKolej Poznańsko - Kluczborska
  PKLPolskie Koleje Linowe
  PKMPomorska Kolej MetropolitalnaPomorska Kolej Metropolitalna
  PKPPolskie Koleje PaństwowePolskie Koleje Państwowe
  PKSPowiatowa Kolej SochaczewskaPowiatowa Kolej Sochaczewska
  PLBPommersche LandesbahnenPomorskie Koleje Państwowe
  PLDPrzedsiębiorstwo Leśno-Drzewne hr. Stanisława Potockiego
  PMP-PWPrzedsiębiorstwo Materiałów Podsadzkowych Przemysłu WęglowegoPrzedsiębiorstwo Materiałów Podsadzkowych Przemysłu Węglowego
  PoŻDPolesskije Żeleznyje DorogiPoleskie Drogi Żelazne
  PRPrzewozy Regionalne
  PREGPolregio
  PRKPolkwitz-Raudtener Kleinbahn-GesellschaftKolej Lokalna Polkowice-Rudna
  PrŻDПривислинская железная дорогаKolej Nadwiślańska
  PStEVPreussische Staatseisenbahn VerwaltungZarząd Pruskiej Kolei Państwowej
  PTMKzPomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych
  PTŽPrešovsko-tarnovská železnicaKolej Preszowsko - Tarnowska
  PWŻDПетербурго-Варшавская железная дорогаDroga Żelazna Petersbursko - Warszawska
  PŻDПривислинская железная дорогаDroga Żelazna Nadwiślańska
  PZKPińczowski Związek Komunalny
  RaKRandower KleinbahnRandowska Kolej Lokalna
  RBReichensteiner Bahn
  RGBRiesengebirgsbahnKarkonoska Kolej Górska
  RGWRybnickie Gwarectwo WęgloweRybnickie Gwarectwo Węglowe
  RKBRegenwalder KleinbahnReska Kolej Wąskotorowa
  RoKRosenberger KreisbahnOlecka Kolej Powiatowa
  ROUERechte Oderufer EisenbahnKolej Prawego Brzegu Odry
  RSKRastenburg - Sensburger KleibahnKolejka Kętrzyńsko - Mrągowska
  S.g.m.dr.Státem garantovaná soukromá místní dráha
  S.p.m.dr.Státem podpořená soukromá místní dráhaWspierana przez państwo prywatna kolej lokalna
  SäStBKönigliche Sächsische StaatsbahnenKrólewskie Skasońskie Koleje Państwowe
  SBSüdbahn-Gesellschaft
  SCEStargard-Cüstriner Eisenbahn-GesellschaftKolej - Kostrzyn
  SchKSchlawer KreisbahnSławieńska Kolej Powiatowa
  SDOStädtische Dampfstraßenbahn OderbergMěstská parní tramvaj Bohumín (1903-1916)
  SeBOStädtische elektrische Bahn OderbergMěstská elektrická dráha Bohumín (1916-1947)
  SGBSchlesische GebirgsbahnŚląska Kolej Górska
  SgSgEBk.k. privilegierte Stauding-Stramberger EisenbahnVýsostná Studénko-Štramberská místní dráha
  SHSŽeljeznice Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca1918-1929
  SKBSaatziger Kleinbahnen AktiengesellschaftTowarzystwo Akcyjne Szadzkiej Kolei Wąskotorowej
  ŚKDŚmigielska Kolej Dojazdowa
  SKPLStowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych
  SKPLStowarzyszenie Kolejowych Przewozów LokalnychStowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych
  SLSchlesische LandeseisenbahnenSlezské zemské dráhy (1912-1928)
  SLKLokalbahn Swětla - Ledeč - KácowMístní dráha Světlá - Ledeč - Kácow
  SLPKSchmalspurige Localbahn Przeworsk - DynowWąskotorowa Kolej Lokalna Przeworsk - Dynów
  SmKSchmiegeler KreisbahnŚmigielska Kolej Dojazdowa
  SMŽSmokovecké miestne železniceTátrafüredi Helyiérdekü Villamos Vasutak
  SNDVBSüd-Norddeutche VerbindungsbahnJihoseveroněmecká spojovací dráha
  SOEGSächsisch-Oberlausitzer Eisenbahngesellschaft mbH
  SPEStargard - Posener Eisenbahn - GesellschaftTowarzystwo Kolei Żelaznej Stargardzko - Poznańskiej
  SPKDSłupska Powiatowa Kolej DrezynowaSłupska Powiatowa Kolej Drezynowa
  StEGk.k. privilegierte Österreichisch-ungarische Staatseisenbahn-GesellschaftCs. k. szab. Osztrák-Magyar Államvasúttársaság
  StKStolper KreisbahnSłupska Kolej Powiatowa
  StKBStolper Kreisbahnen AGSłupskie Koleje Powiatowe S.A.
  StTBStolpetalbahn AGKolej Doliny Słupi
  StWLBLokalbahn Stramberg - WernsdorfMístní dráha Štramberk - Veřovice
  SŽSpráva železnicZarząd Infrastruktury Kolejowej
  SZDSlezské zemské dráhy
  SŽDCSpráva železniční dopravní cestyZarząd Infrastruktury Kolejowej
  SZŻDСеверо-Западные железные дорогиDrogi Żelazne Północno - Zachodnie
  TEKTowarzystwo Entuzjastów KoleiTowarzystwo Entuzjastów Kolei
  TEVTaracvölgyi Erdei VasútTeresvanská lesní dráha
  TEŽTatranská Elektrická ŽeleznicaTatrzańska Kolej Elektryczna
  TKPETurnau-Kralup-Prager EisenbahnTurnovsko-kralupsko-pražská dráha
  TL.m.ž.Tátralomniczi h. é. v.Tatranskolomnická miestna železnica
  TLSk.k. Tarnow–Leluchower StaatsbahnC.K. Tarnowsko - Leluchowska Kolej Państwowa
  TMEŽTatranské miestne elektrické železniceTátrafüredi Helyiérdekü Villamos Vasutak
  TMKTrachenberg - Militscher Kreisbahn AGŻmigrodzko - Milicka Kolej Powiatowa
  TMŽTátralomniczi h. é. v.Tatranskolomnická miestna železnica
  TSUThorn - Scharnau UferbahnKolej Nadbrzeżna Toruń - Czarnowo
  TVVTiszavidéki VasútTheißbahn
  UBBUsedomer Bäderbahn GmbHUznamska Kolej Nadmorska
  UHÉVUngvölgyi Helyiérdékű VasútMístní Drahá v Údolí Uže
  UMKUrząd Miasta KrakowaUrząd Miasta Krakowa
  VVVVágvölgyi vasútPovažská železnica
  VZDVítkovické Závodní Dráhy
  WBWilhelmsbahnKolej Wilhelma
  WBŻDWarszawsko - Bydgoska Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Bydgoska
  WDŻTowarzystwo Budowy i Eksploatacji Wąskotorowej Drogi Żelaznej Warszawa-Góra Kalwarja-Grójec
  WDŻPTowarzystwo Akcyjne Warszawskich Dróg Żelaznych Dojazdowych
  WEOWarschauer Eisenbahnen Ost
  WHWehrmachtWojsko Niemieckie
  WiKWirsitzer KreisbahnWyrzyska Kolej Powiatowa
  WKAGWestpreußische Kleinbahnen AGZachodniopruska Spółka Małych Kolei
  WKDWarszawska Kolej DojazdowaWarszawska Kolej Dojazdowa
  WKPWyrzyskie Koleje PowiatoweWyrzyskie Koleje Powiatowe
  WKŻDWarszawsko - Kaliska Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Kaliska
  WRBWien-Raaber Eisenbahn
  WrKPWrzesińska Kolej Powiatowa
  WSchKWoterkeim-Schippenbeiler KleinbahnKolej Lokalna Wiatrowiec Warmiński - Sępopol
  WsKWesternberger Kreiskleinbahn-
  WtkWitkower KreisbahnWitkowska Kolej Powiatowa
  WTŻDWarszawsko - Tierespolskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Terespolska
  WWŻDWarszawsko - Wienskaja Żeleznyja DorogaDroga Żelazna Warszawsko - Wiedeńska
  Z.p.m.dr.Zemí podpořená soukromá místní dráha
  ZDZemské dráhy
  ZEZiedertal EisenbahnKolej Doliny Czadrowskiej
  ŻKPŻnińska Kolej PowiatowaŻnińska Kolej Powiatowa
  ZOZuckerfabrik OpalenitzaCukrownia Opalenica
  ZREZittau - Reichenberger EisenbahngesellschaftAkciová společnost Žitavsko - liberecké dráhy
  ŽSRŽeleznice Slovenskej republikyŽeleznice Slovenskej republiky
  ZVZagoriai VasutZagorska vicinalna željeznica
  АОЛАкционерное Общество Лодьзских электрических ж.д.Towarzystwo Akcyjne Łódzkich Kolei Elektrycznych
  БЧБеларуская чыгункаKolej Białoruska
  ГТУКАГлавное Трофейное Управление Красной АрмииGłówny Zarząd Trofeów Armii Czerwonej
  РЖДРоссийские железные дорогиKoleje Rosyjskie
  СЖДСоветские железные дорогиKoleje Radzieckie
  УЗУкрзалізницяUkraińskie Koleje
Atlas Kolejowy Polski, Czech i Słowacji • ISSN 2391-4793 • www.atlaskolejowy.net • Copyright © 2005-2022 H.Waguła, S.Fedorowicz & R.Ślęzok • On-Line: (32567573 / 19827 / 6017 / 3484 / 9347.75)