polski česky

Wyszukiwarka stacji
Polska
Linie kolejowe
Linie kolejowe (PMP-PW)
Linie kolejowe (KG Adamów)
Przegląd tuneli
Czechy
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Wykaz linii wg rozkładu jazdy
Przegląd tuneli
Zlikwidowane linie - Serial
Ograniczenia w ruchu kolejowym
Słowacja
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Wykaz linii wg rozkładu jazdy
Przegląd tuneli
Podkarpacka Ruś
Linie kolejowe
Elektryfikacja linii
Przegląd tuneli
Spis Kolei
Kalendarz
Dziś jest 1. października 2022
Otwarcie ruchu
1845 Miłkowice - Bolesławiec (NME)
1845 Legnica - Miłkowice (NME)
1846 Głogów - Żagań (NZB)
1850 Lovosice - Ústí nad Labem hlavní nádraží (NStB) [KFNB]
1856 Orzesze - Miejsce Historyczne 140 (WB)
1856 Miejsce Historyczne 140 - Miejsce Historyczne 148 (WB)
1856 Lekartów - Głubczyce (OSE)
1856 Rybnik - Rydułtowy (WB)
1856 Miejsce Historyczne 148 - Rybnik (WB)
1862 Sisak - Trešnjevka (SB)
1862 Zagreb Glavni kolodvor - granica państwa (KFJB)
1867 Gdańsk Główny - Gdańsk Nowy Port (KO)
1871 Wrocław Główny - Strzelin (OSE)
1871 Bludov - Hanušovice (MGB)
1871 Šumperk - Bludov (M.dr.Z-S) [StEG]
1871 Kunčice nad Labem - Vrchlabí (ÖNWB)
1871 Rudna Gwizdanów - Czerwieńsk (BSFE)
1871 Legnica - Rudna Gwizdanów (BSFE)
1871 Zábřeh na Moravě - Bludov (M.dr.Z-S) [StEG]
1871 Šumperk - Sobotín (M.dr.Z-S) [StEG]
1872 Olomouc hlavní nádraží - Krnov (MSCB)
1872 Krnov - Jindřichov ve Slezsku (MSCB)
1878 Szczecinek - Ustka (KO)
1884 Pszczółki - Sobowidz (KPEV)
1886 Wodzisław Śląski - Chałupki (KPEV)
1886 Kraslice předměstí - granica państwa (BEB)
1886 Szymankowo - Nowy Dwór Gdański (KPEV)
1887 Opole Zachodnie - Nysa (KPEV)
1887 Szydłów - Gracze (KPEV)
1887 Lidzbark - Działdowo (KPEV)
1887 Gracze - Lipowa Śląska (KPEV)
1888 Miejsce Historyczne 14/4 - Krotoszyn (KPEV) [pierwotny przebieg linii Leszno - Krotoszyn]
1888 Osusz - Leszno Grzybowo (KPEV) [Ostrów Wielkopolski - Leszno]
1888 Miejsce Historyczne 149/2 - Gierałtowice (OSE) [Gliwice - Orzesze]
1888 Durzyn - Krotoszyn (KPEV)
1888 Gliwice Sośnica R1 - Gliwice Sośnica Towarowa (KPEV)
1888 Janovice nad Úhlavou - Domažlice (BMTB)
1888 Olsztynek - Działdowo (KPEV)
1888 Hanušovice - Lipová Lázně (ÖLEG)
1888 Jarocin - Kąkolewo (KPEV)
1888 Ostrów Wielkopolski - Durzyn (KPEV) [Ostrów Wielkopolski - Leszno]
1888 Gliwice Sośnica Towarowa - Miejsce Historyczne 149/2 (b/d) [Gliwice - Orzesze]
1888 Horažďovice předměstí - Klatovy (BMTB)
1889 Rohatec - Sudoměřice nad Moravou (KFNB)
1889 Nowa Sól - Kożuchów (KPEV)
1890 Kożuchów - Żagań (KPEV)
1890 Bytom - Bytom Karb (KPEV)
1890 Bytom Karb - Radzionków (KPEV) [nowy przebieg fragmentu linii]
1890 Studénka - Bílovec (KFNB)
1890 Rokitki - Niegosławice (KPEV)
1891 Nučická - Mořina (KND)
1894 Nakło n/Notecią - Chojnice (KPEV)
1894 Olbramovice - Sedlčany (kkStB)
1895 Żnin - Szubin (KPEV)
1895 Bydgoszcz Główna - Szubin (KPEV)
1895 Prusice - Przedkowice (TMK)
1895 Jankowa Żagańska - Przewóz (LE)
1895 Kojetín - Tovačov (KFNB)
1895 Olbernhau-Grünthal - Neuschönberg (SäStB)
1896 Rogoźno Wielkopolskie - Drawski Młyn (KPEV)
1897 Lubsko Południowe - Miejsce Historyczne 365 (LE) [Lubsko Południowe - Tuplice]
1897 Studnica - Jankowo Pomorskie Wąskotorowe (SKB)
1897 Miejsce Historyczne 365 - Tuplice (LE) [Lubsko Południowe - Tuplice]
1898 Szczecin Główny - Police (KPEV)
1898 Kobierzyce - Miejsce Historyczne 310/1 (KPEV)
1898 Reńska Wieś - Polska Cerekiew (KPEV)
1898 Łagiewniki Dzierżoniowskie /poprzednia lokalizacja/ - Łagiewniki Dzierżoniowskie (KPEV)
1899 Jabłonowo Pomorskie - Prabuty (KPEV)
1899 Ruda Chebzie - Zabrze Biskupice (KPEV)
1899 Górowo Iławeckie - Lidzbark Warmiński (KPEV)
1900 Pieszyce Górne - Bielawa Zachodnia (EGB)
1901 Kościerzyna - Gołubie Kaszubskie (KPEV)
1902 Kořenov - granica państwa (KPEV)
1902 Jawor - Malczyce (KJM)
1902 Słosinko - Nowa Brda (KPEV)
1902 Szklarska Poręba Górna - granica państwa (KPEV) [Szklarska Poręba Górna - Harrachov]
1902 Smętowo - Skórcz (KPEV)
1902 Merklín - Dalovice (kkStB)
1904 Świdnica Kraszowice - Jedlina Zdrój (KPEV)
1904 Świdnica Przedmieście - Jedlina Zdrój (KPEV)
1904 Katowice Ligota - Gliwice (KPEV)
1905 Poznań Wschód - Skoki (KPEV)
1905 Janowiec Wielkopolski - Skoki (KPEV)
1906 Góra Śląska - Szlichtyngowa (KPEV)
1906 Jelenia Góra - Siedlęcin (KPEV)
1907 Warta Bolesławiecka Odgałęzienie - Warta Bolesławiecka Zachodnia (Bun)
1907 Szamotuły - Binino (KPEV)
1907 Międzychód - Chrzypsko Wielkie (KPEV)
1908 Strzelno - Kruszwica (KPEV)
1908 Gołańcz - Chodzież (KPEV)
1908 Skoki - Szubin (KPEV)
1908 Czaplinek - Jastrowie (KPEV)
1909 Knurów - Leszczyny (KPEV)
1909 Opole Groszowice - Wrocław Brochów WBA (KPEV)
1910 Odolanów - Międzybórz Sycowski (KPEV)
1910 Grabowno Wielkie - Bukowina Sycowska (KPEV)
1910 Ostrzeszów - Namysłaki (KPEV) [Ostragóra - Namysłaki]
1910 Uzdowo - Turza Wielka (KPEV) [Samborowo - Turza Wielka]
1910 Samborowo - Uzdowo (KPEV) [Samborowo - Turza Wielka]
1910 Oława Dworzec Mały - Boreczek Dworzec Mały (OK)
1910 Otmuchów - Kłodobok (KPEV)
1911 Zielona Góra Dworzec Mały - Szprotawa Dworzec Mały (KGS)
1912 Mogilno - Barcin (KPEV)
1913 Wschowa - Lipinka Głogowska (KPEV)
1913 Przewóz - Przysieka (LE)
1917 Moravská Ostrava - Slezská Ostrava Říšský most zastávka (ZD)
1917 Lubin - Chocianów (KLK)
1924 Bluszczów - Lubomia (PKP)
1925 Słobity - Dobry Pomorski (DRG)
1926 Dobry Pomorski - Orneta (DRG)
1927 Błąkały - Żytkiejmy (DRB)
1933 Telgárt - Červená Skala (ČSD)
1935 Warszawa Okęcie - Jeziorna (PKP)
Zamknięcie ruchu
1966 Węgliniec - Czerwona Woda (PKP)
2001 Koszalin Wąskotorowy - Świelino (PKP)
2007 Żabno - Szczucin k/Tarnowa (PKP)
Likwidacja linii
1973 Bohumín nádraží - Hrušov smyčka (DPO)
Zawieszenie ruchu pasaż.
1999 Myślibórz - Kostrzyn (PKP)
2000 Rimavská Sobota - Poltár (ŽSR)
Elektryfikacja
1917 Moravská Ostrava - Slezská Ostrava Říšský most zastávka (ZD) [750V DC]
1967 Zagnańsk - Kielce (PKP)
Otwarcie ruchu pasaż.
1888 Gliwice - Gliwice Sośnica Towarowa (OSE)
1889 Miejsce Historyczne 166 - Zabrze Wschodnie (KPEV)
Nacjonalizacja
1922 Užhorod-Radvanka - Antalovce (ČSD)
1925 Benešov u Prahy - Dolní Kralovice (ČSD)
1925 Karlovy Vary dolní nádraží - Nejdek-Tisová (ČSD)
Główna Biblioteka Komunikacyjna



Tabele liniowych rozkładów jazdy SŽ / ČSD / ŽSR



Knižní jízdní řády

Knižný cestovný poriadok

Cestovný poriadok ŽSR - 2021/2022
Nr linii w SRJP Nr linii w bazie danych
110
Bratislava - Kúty - Břeclav, Devínska Nová Ves - Marchegg
101 Devínska Nová Ves št. hr. [AT/SK] - Štúrovo št. hr. [SK/HU]
126 Devínska Nová Ves - Skalica na Slovensku št. hr. [SK/CZ]
147 Trnava - Kúty št. hr. [SK/CZ]
114
Kúty - Skalica na Slovensku - Sudoměřice nad Moravou
126 Devínska Nová Ves - Skalica na Slovensku št. hr. [SK/CZ]
116
Trnava - Kúty
147 Trnava - Kúty št. hr. [SK/CZ]
120
Bratislava - Žilina (- Košice)
109 Bratislava hlavná stanica - Budatín (-Žilina)
903 Žilina zriaďovacia stanica - Žilina
121
Nové Mesto nad Váhom - Velká nad Veličkou
182 Nové Mesto nad Váhom - Vrbovce št. hr. [SK/CZ] (- Veselí nad Moravou)
122
Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice
1006 Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice
123
Vlárský průsmyk - Trenčianska Teplá
121 Trenčianska Teplá - Horné Srnie št. hr. [SK/CZ]
125
Púchov - Lúky pod Makytou - Horní Lideč
184 Púchov - Strelenka št. hr. [SK/CZ]
126
Žilina - Rajec
153 Žilina - Rajec
127
Žilina - Čadca - Mosty u Jablunkova
103 (Košice -) Žilina - Svrčinovec zastávka št. hr. [SK/CZ] (- Dětmarovice)
128
Čadca - Makov
176 Čadca - Makov
129
Čadca - Zwardoń
122 Čadca - Skalité-Serafínov št. hr. [SK/PL]
130
Bratislava - Štúrovo - Szob, Palárikovo - Šurany
101 Devínska Nová Ves št. hr. [AT/SK] - Štúrovo št. hr. [SK/HU]
113 Palárikovo - Veľké Bielice
131
Bratislava - Komárno
139 Bratislava-Nové Mesto - Dunajská Streda
146 Komárno - Dunajská Streda
132
Rajka - Bratislava-Nové Mesto - (Bratislava-Rača/Bratislava-Vajnory)
128 (Hegyeshalom -) Rusovce št. hr. [HU/SK] - Bratislava-Nivy
188 Bratislava hlavná stanica - Historické miesto 128/1
922 Bratislava predmestie - Bratislava-Nové Mesto
926 Močiar - Bratislava predmestie
133
Galanta - Trnava
116 Sereď - Trnava
117 Galanta - Leopoldov
135
Komárom - Komárno - Nové Zámky
166 Komárno št. hr. [HU/SK] - Nové Zámky
137
Bratislava-Petržalka - Kittsee
148 Bratislava-Petržalka - Bratislava-Petržalka št. hr. [SK/AT]
140
Nové Zámky - Prievidza
113 Palárikovo - Veľké Bielice
142 Veľké Bielice - Nitrianske Pravno
154 Nové Zámky - Šurany
141
Leopoldov - Lužianky (- Nitra)
149 Lužianky - Leopoldov
143
Chynorany - Trenčín
155 Chynorany - Trenčín
145
Prievidza - Horná Štubňa
172 Prievidza - Handlová
183 Horná Štubňa - Handlová
150
Nové Zámky - Zvolen os. st.
106 (Budapest-Keleti -) Fiľakovo št. hr. [HU/SK] - Vrútky
136 Šurany - Topoľčianky
144 Levice - Hronská Dúbrava
154 Nové Zámky - Šurany
177 Levice - Úľany nad Žitavou
151
(Nové Zámky -) Úľany nad Žitavou - Zlaté Moravce
136 Šurany - Topoľčianky
154 Nové Zámky - Šurany
152
Štúrovo - Levice
119 Štúrovo - Levice
153
Zvolen - Čata
120 Čata - Šahy št. hr. [SK/HU]
151 Šahy - Krupina
181 Zvolen osobná stanica - Krupina
154
Hronská Dúbrava - Banská Štiavnica
186 Hronská Dúbrava - Banská Štiavnica
160
Zvolen - Košice, Moldava n. B. mesto - Moldava nad Bodvou
106 (Budapest-Keleti -) Fiľakovo št. hr. [HU/SK] - Vrútky
112 (Miskolc-Tiszai -) Lenartovce št. hr. [HU/SK] - Fiľakovo
114 Lenartovce - Dobšiná
124 Barca - Rožňava
134 Moldava nad Bodvou - Medzev
162
Lučenec - Utekáč
156 Lučenec - Utekáč
169
Hidasnémeti - Košice
102 (Budapest-Keleti -) Hidasnémeti št. hr. [HU/SK] - Barca St. 1
170
Vrútky - Zvolen
106 (Budapest-Keleti -) Fiľakovo št. hr. [HU/SK] - Vrútky
111 Zvolen nákladná stanica - Podbrezová
174 Banská Bystrica - Dolná Štubňa
923 Zvolen osobná stanica - Zvolen mesto
171
Zvolen - Diviaky
106 (Budapest-Keleti -) Fiľakovo št. hr. [HU/SK] - Vrútky
172
Banská Bystrica - Červená Skala
111 Zvolen nákladná stanica - Podbrezová
141 Podbrezová - Tisovec
158 Brezno-Halny - Červená Skala
173
Margecany - Červená Skala
118 Margecany - Červená Skala
174
Jesenské - Brezno
115 Jesenské - Tisovec
141 Podbrezová - Tisovec
180
Košice - Žilina (- Bratislava)
105 Čierna nad Tisou št. hr. [UA/SK] - Žilina
181
Kraľovany - Trstená
150 Kraľovany - Suchá Hora št. hr. [SK/PL]
182
Štrba - Štrbské Pleso
1003 Štrba OŽ - Štrbské Pleso OŽ
183
Poprad-Tatry - Starý Smokovec - Štrbské Pleso
1005 Poprad-Tatry TEŽ - Štrbské Pleso
184
Starý Smokovec - Tatranská Lomnica
1007 Starý Smokovec - Tatranská Lomnica TEŽ
185
Poprad-Tatry - Plaveč, Studený Potok - Tatranská Lomnica
123 Poprad-Tatry - Podolínec
140 Studený Potok - Tatranská Lomnica
189 Orlov - Podolínec
186
Spišská Nová Ves - Levoča
130 Spišská Nová Ves - Levoča
188
Košice - Plaveč - Muszyna
104 Kysak - Čirč št. hr. [SK/PL]
105 Čierna nad Tisou št. hr. [UA/SK] - Žilina
190
Čop - Čierna nad Tisou - Košice, Sátoraljaújhely - Slovenské Nové Mesto, Trebišov - Kalša
105 Čierna nad Tisou št. hr. [UA/SK] - Žilina
108 Slovenské Nové Mesto št. hr. [SK/HU] - Slovenské Nové Mesto
190 Trebišov - Slivník výh č. 8
191
Michaľany - Medzilaborce - Łupków
107 Michaľany - Palota št. hr. [SK/PL]
193
Humenné - Prešov
107 Michaľany - Palota št. hr. [SK/PL]
132 Strážske - Prešov
194
Prešov - Bardejov
132 Strážske - Prešov
133 (Prešov -) Kapušany pri Prešove - Bardejov
196
Humenné - Stakčín
165 Humenné - Stakčín

Atlas Kolejowy Polski, Czech i Słowacji • ISSN 2391-4793 • www.atlaskolejowy.net • Copyright © 2005-2022 H.Waguła & S.Fedorowicz • On-Line: (31080031 / 18495 / 10128 / 3414 / 9103.70)